Reklam

Yıldız; Daha da güçlü Diyanet-Sen için, her zaman istişare halinde olacağız.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız; Daha da güçlü Diyanet-Sen için, tüm teşkilatımızla el ele, gönül gönüle hep birlikte ve her zaman istişare halinde olacağız. ”dedi.

 Yıldız; Daha da güçlü Diyanet-Sen için, her zaman istişare halinde olacağız.
10 Haziran 2024 - 00:41

Muğla İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Genel değerlendirmenin yapıldığı ve yeni hedeflerin belirlendiği toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcıları İrfan Kaşıkçıoğlu, Nazif Kocaçoban Muğla Şube Başkanı Ali Yılmaz ve şube yönetim kurulu üyeleri ile birçok teşkilat mensubu katılım gösterdi.

Üyelerin talep ve sorunlarının istişare edildiği toplantıda konuşan Genel Başkan Ali Yıldız, her platformda din görevlilerinin haklarını dile getirdiklerini söyledi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Genel Başkan Yıldız, “ Diyanet-Sen’imizi yeni zirvelere taşımak için ve din görevlilerimizin haklarını daha ileri noktalara getirmek için mücadelemiz devam edecektir. Daha da güçlü Diyanet-Sen için, tüm teşkilatımızla el ele,  gönül gönüle hep birlikte ve her zaman istişare halinde olacağız. ” şeklinde konuştu.

Yıldız, ülkenin dört bir yanında din görevlilerini ziyaret ederek, sorunları yerinde tespit edeceğiz üye sayımızı 100 binlere taşıyacağız. Mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Hak bildiğimiz yoldan asla şaşmayacağız. Haktan ve haklıdan yana olan tavrımızı sürdüreceğiz. Sendikamızın ve ülkemizin hedeflerini gerçekleştirmek için, hayallerine ulaşmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz, koşuyoruz ve ter akıtıyoruz. Bugüne kadar birçok engeli aştık, birçok kazanım ürettik. Bundan sonrada önümüze çıkacak engelleri aşacak, yeni kazanımların ve yeni zirvelerin altına imza atacağız.” ifadelerini kullandı.

Geçmişimizle Gelecek Arasında Denge Kurmalıyız.

Yıldız sendikal gücün önemine dikkat çekerek “Ne kadar büyük ve güçlü bir sendika olursak, millet iradesini, demokrasiyi o kadar güçlü tutabiliriz. Küresel adalet ve barış talebimizi de küresel zulüm ve sömürüye karşı o kadar güçlü haykırabiliriz. Medeniyet mirasımızın, kültürümüz istişareyi her zaman öncelemiştir. Sizlerin fikirlerini ve önerilerini son derece önemsiyoruz. Her bir üyemizin düşüncesi bizim için ayrı ayrı çok kıymetlidir. Diyanet-Sen’in yeni yol haritasını sizlerin fikirleri ve önerileri oluşturacak. Biz geçmişimizle geleceğimiz arasındaki dengeyi başarılı bir şekilde inşa etmek durumundayız. Geçmişimizle gelecek arasında denge kurmalıyız. İslam dünyası olarak bize düşen görev kendi kültür ve medeniyetimizin asli kaynaklarına, insanlığın bütün ilmi ve felsefi birikimlerine kendimizi açarak topyekûn bir yeniden inşa sürecine girmektir. Ancak bu yolla kalkınabilir, etkinliğimizi artıracak mekanizmalar geliştirebiliriz.” İfadelerine ver verdi.

Toplantı sonrası Genel Başkan Ali Yıldız ve beraberindekiler Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı’yıda ziyaret ederek din görevlilerinin gündemi ve çalışma hayatı üzerine istişarelerde bulundular.

Muğla dönüşü Nazilli Gençlik Merkezinide ziyaret eden Genel Başkan Ali Yıldız Denizli Şube Başkanı Fettah Kahraman ve şube yönetimiyle de bir araya gelerek sendikal çalışmalarını değerlendirdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum